POIR.01.01.01-00-1168/17

ul. Ceglarska 27, 34-600 Limanowa
Pon. - Pt. 7:00 - 15:00

O Systemie

optymalna integracja urządzeń wykorzystujących energię odnawialną

System SOPSAR został stworzony z myślą o optymalnej integracji urządzeń wykorzystujących energię odnawialną, która przełoży się na korzyści ekonomiczne oraz środowiskowe.

SOPSAR jest ekologicznym, bezemisyjnym system wykorzystującym energię elektryczną wytworzoną przez panele fotowoltaiczne w celu zasilenia pompy ciepła. Następnie pompa ciepła odbierając ciepło z otoczenia (powietrze, woda, grunt) przekazuje je z wykorzystaniem przemian termodynamicznych do ogrzewania lub chłodzenia. Dodatkowo można wykorzystać ciepło z kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych do zasilania zbiorników naziemnych oraz podziemnych magazynujących ciepłą wodę. Ta energia może być użyta do celów technologicznych, c.w.u. jak również jako dolne źródło dla pompy ciepła, co znacząco poprawia efektywność systemu, zmniejsza zużycie energetyczne, zwiększa współczynnik COP.

System SOPSAR idealnie nadaje się dla obiektów przemysłowych z uwagi na ich energochłonność oraz możliwość zastosowania odzysku ciepła z procesów technologicznych.

Obecnie prowadzony jest kolejny projekt badawczy mający na celu przedstawienie korzyści z wykorzystania konfiguracji systemu również w budownictwie wielomieszkaniowym.

W siedzibie naszej firmy w Limanowej zamontowany został prototyp systemu bezemisyjnego ogrzewania i produkcji energii elektrycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, który służy nam jako instalacja demonstracyjna. Odwiedzając naszą siedzibę można na miejscu zweryfikować zalety sytemu m.in. bezobsługowość, niskie koszty eksploatacji, ilość wytworzonej energii elektrycznej i cieplnej.

Zainteresowany naszym systemem?

Skontaktuj się z naszym biurem. Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00.